شرایط و قوانین نیکان سپهر صادرات

پیشگفتار شرایط و قوانین

کاربر گرامی، از اینکه وب سایت نیکان سپهر را برای استفاده از خدمات بیمه ای استفاده کرده اید، سپاس گزاریم.
احتراما بدینوسیله خواهشمند است، جهت استفاده بهینه از خدمات، اپلیکیشن و بیمه نامه های نیکان سپهر، شرایط و قوانین زیر را به دقت مطالعه نمایید. استفاده از تمامی خدمات نیکان سپهر، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین استفاده از خدمات می باشد. کلیه اصول، رویه ها، محتواهای تولیدی و خدمات ارائه شده در نیکان سپهر منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می‌باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت شرایط و قوانین مرتبط با کاربر است، بنابراین عمل به قوانین و مقررات سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است. لذا خواهشمند است در صورت وجود هرگونه ابهام با کارشناسان ما مشورت نمایید.
درضمن پیشنهاد می گردد جهت آشنایی بهتر با شرکت نیکان سپهر صادرات از طریق لینک درباره نیکان سپهر، اقدام مطالعه نمایید.

تعاریف و واژه نامه شرایط و قوانین

تمامی بیمه نامه ها که بعد از ساعت 17درخواست وثبت گردد روز بعد صادرخواهد شد و شرکت نیکان سپهر صادرات هیچ گونه مسولیتی نسبت به عدم ثبت و صدور بیمه در آن روز را ندارد

دراین بخش به تعریف و بیان اصطلاحات عمومی استفاده شده در قسمت شرایط و وقوانین پرداخته می شود.

کاربر یا بیمه گذار چه کسی است؟

شخص حقیقی یا حقوقی است که با استفاده از اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هر گونه استفاده از خدمات نیکان سپهر اقدام می‌کند. بیمه‌گذار یا کاربر طرف تعهد بیمه‌گر است و با پرداخت حق بیمه جان، مال و مسئولیت خود یا دیگری را برای مدت مشخص و معینی، تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

بیمه‌گر چه کسی است؟

بیمه‌گر شخصی حقوقی است، که برای ارائه خدمات و محصولات بیمه‌ای، دارای مجوز رسمی از "بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران" می‌باشد و در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، تعهد جبـران خسارات و یا پرداخت غرامات ناشي از حوادث احتمالي طبق شرايط مقــرر در بيمه‌نامه را به عهده مي‌گيرد.

بیمه شده چیست ؟

مورد بيمه شده، شيء يا شخصي است كه احتمال تحقق خطر يا خطرات مشمول بيمه نامه براي آن، موجب انعقاد بيمه نامه مي‌گردد.

محصول یا خدمات بیمه ای چیست؟

به هرگونه خدمتی اعم از بیمه نامه، مشاوره و... اطلاق می‌شود که از جانب وب‌سایت نیکان سپهر به کاربر ارائه شده و در ازای آن وجهی دریافت می‌شود.

شرایط و قوانین اختصاصی نیکان سپهر

استفاده مشتریان از خدمات نیکان سپهر، به معنی پذیرش قوانین و مقررات این وب سایت می‌باشد.

 • محصولاتی که در نیکان سپهر به فروش می‌رسند، منحصر به بیمه‌نامه‌های مختلف هستند و در این درگاه، کالاهای فیزیکی به فروش نمی‌رسند. بنابراین هر بیمه‌نامه که از این وب‌سایت خریداری می‌شود، تابع شرایط عمومی و اختصاصی آن بیمه‌نامه است که توسط نیکان سپهر نماینده‌ حقوقی بیمه سرمد مورد تایید "بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران" صادر می‌شود.
 • تمامی قیمت‌های ارائه شده از طرف شرکت بیمه اعلام می‌شوند، بنابراین به محض دریافت ابلاغیه از نیکان سپهر نماینده‌ حقوقی بیمه سرمد مورد تایید "بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران"، حتی پس از پرداخت هزینه توسط مشتری و قبل از صدور بیمه‌نامه، نیکان سپهر موظف به اعمال تغییرات می‌باشد و در مواردی که مغایرت قیمت بین حق بیمه و مبلغ پرداختی کاربر وجود داشته باشد، کاربر موظف به پرداخت مابه التفاوت خواهد بود.
 • در صورت انصراف کاربر از دریافت بیمه‌نامه، اگر بیمه درخواستی مشتری صادر نشده باشد، مبلغ پرداختی طی 72 ساعت کاری عودت داده می‌شود در غیر اینصورت اگر بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، ملزم به رعایت قوانین بیمه سرمد، صادرکننده‌ی بیمه‌نامه می‌باشد.
 • اگر بیمه‌نامه فعلی بیمه‌گذار دارای الحاقیه باشد، کاربر ملزم به ورود اطلاعات الحاقیه بوده و در مواردی که می‌بایست تصویر بیمه‌نامه در وبسایت و یا اپلیکیشن بارگذاری شود، تصویر الحاقیه نیز به همراه بیمه نامه بارگزاری شود.
 • باتوجه به اینکه نیکان سپهر یک بستر آنلاین جهت فروش انواع بیمه‌نامه و خدمات بیمه‌ای است، مسئولیت ارائه اطلاعات صحیح برای صدور بیمه‌نامه بر عهده‌ی کاربر است. لذا مسئولیت هرگونه اشتباه در ورود اطلاعات که منتهی به صدور اشتباهِ بیمه‌نامه و در نتیجه ضرر و زیان کاربر یا نیکان سپهر شود، بر عهده کاربر است. همچنین در فروش تلفنی، در صورتی که کاربر اطلاعات را به صورت صحیح ارائه کند اما نیکان سپهر در ورود اطلاعات وی دچار اشتباه شود، مسئولیت آن با نیکان سپهر خواهد بود. در این صورت، کاربر باید ظرف 48 ساعت اشتباه صورت گرفته در ورود اطلاعات به بیمه نامه را کتبا به نیکان سپهر متذکر شده و درخواست اصلاح بیمه نامه و صدور الحاقیه را اعلام کند. در صورتی که کاربر این کار را انجام ندهد، وی می‌پذیرد که مسئولیت اشتباه بعد 48 ساعت از نیکان سپهر ساقط و به وی منتقل خواهد شد.
 • در حال حاضر راه‌های ارتباطی کاربر با نیکان سپهر، شماره تلفن: 02191015756 | ایمیل: agt2000@gmail.com | چت آنلاین سایت نیکان سپهر | ثبت درخواست پشتیبانی از طریق پنل کاربری | راه‌های ارتباطی شبکه‌های مجازی هستند. بنابراین دریافت هرگونه پیامک، ایمیل و یا برقراری تماس تلفنی تحت عنوان نیکان سپهر، از هر راه ارتباطی دیگر، در حکم تخلف و سوء استفاده از نام بیمه‌بازار است و بیمه‌بازار مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر از راه های ارتباطی نیکان سپهر به لینک تماس با نیکان سپهر مراجعه نمایید.
 • در صورتی که کاربر در ساعات اداری اقدام به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث از نیکان سپهر کند، در صورت صحت اطلاعات کاربر و عدم بروز مشکل در سامانه صدور شرکت بیمه، بیمه‌نامه‌ در همان روز صادر می‌شود. همچنین در صورت خرید بیمه‌نامه در ساعات غیر اداری، نیکان سپهر موظف به صدور بیمه‌نامه در اولین روز کاری بعد از خرید می باشد.
 • صدور و ارسال بيمه‌نامه فقط در شهرهاي اعلام شده در وب‌سايت و اپليكيشن نیکان سپهر امكان پذير بوده و در صورتي كه ادرس كاربر با شهر و استان انتخاب شده مغاير باشد، امكان صدور بيمه‌نامه وجود ندارد و مبلغ پرداخت شده طی 72 ساعت به كاربر عودت داده مي‌شود.
 • زمان بازديد اوليه جهت كارشناسي، در رابطه با بيمه‌نامه هايي كه نياز به كارشناسي قبل از صدور دارند و اگر مورد بيمه خارج از تهران باشد، طی تماس با مشتری اطلاع رسانی خواهد شد و در صورتی که این زمان به تعویق بیفتد، زمان ارسال بیمه‌نامه نیز دچار تغییر خواهد شد. فاصله میان بازدید و تحویل بیمه‌نامه برای این سفارشات 72 ساعت کاری می‌باشد.
 • در بیمه هایی که نیاز به کارشناسی دارند، امکان تغییر قیمت بیمه‌نامه بعد از بازدید و کارشناسی وجود دارد.
 • نیکان سپهر به اطلاعات خصوصی کاربران احترام گذاشته و متعهد می‏‌شود از حریم شخصی کاربرانش محافظت و حسن امانت داری را رعایت کند.
 • ساعات کاری نیکان سپهر، کلیه روز های هفته، از ساعت ۸ الی 21 می باشد.
 • پس از ثبت سفارش و پرداخت توسط کابر، بررسی سفارش طبق قوانین بیمه مرکزی انجام خواهد شد، در صورت نقص در قوانین، کاربر موظف به اصلاح نقص و پرداخت مابه التفاوت خواهد بود.
 • به خاطر داشته باشید تا زمان دریافت پیامک صدور بیمه‌نامه بدنه، نیکان سپهر هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارت وارد شده به خودروی شما را ندارد.