بیمه های شخص ثالث

استعلام و خرید آنلاین بیمه ی شخص ثالث

بیمه ی شخص ثالث یکی از پرمخاطب ترین بیمه های شناخته شده برای تمام وسایل نقلیه ی موتوری است. دلیل این امر می تواند اجباری بودن بیمه ی شخص ثالث برای افراد، در بازار ایران باشد. این بیمه نامه یک قرارداد بین شرکت بیمه سرمد به عنوان شخص دوم (ثانی) یا همان بیمه گر و شخص اول به عنوان بیمه گزار است. هدف بیمه ی شخص ثالث جبران خسارت های مالی و جانی به اشخاص ثالث می باشد. عواقب جبران ناپذیر اتفاقات و تصادفات موجب گردیده، تا این بیمه جزء دسته بیمه نامه های اجباری قرار گیرد. پیش از استعلام و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث باید به موارد زیر توجه کرد.

 

شخص ثالث کیست؟

 

شخص ثالث بیمه نامه ی مذکور، افرادی هستند که در مقابل حادثه با وسیله ی نقلیه ی موتوری، آسیب جانی یا مالی دیده اند. البته شخص راننده ی مقصر جزء شخص ثالث به حساب نمی آید. لازم به ذکر است که بیمه ی شخص ثالث می تواند شخص راننده ی مقصر را نیز تحت پوشش خود قرار دهد، که به آن بیمه ی حوادث راننده گفته می شود. این بخش به تازگی جزء پوشش بیمه ی شخص ثالث قرار گرفته است. بیمه ی حوداث راننده در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد و تنها خسارت های جانی را تحت پوشش خود قرار می دهد. 

 

عوامل اثر گذار روی خرید آنلاین بیمه ی شخص ثالث و قیمت آن:

 

  • سال تولید و ساخت خودرو
  • تعداد سیلندر و کاربری خودرو
  • درصد تخفیف به سوابق راننده
  • دیرکرد تمدید بیمه نامه ی شخص ثالث و جرایم آن
  • بیمه نامه ی قبلی و تاریخ انقضای آن
  • میزان پوشش مالی بیمه نامه ی شخص ثالث
  • تخفیف عدم خسارت بیمه ی شخص ثالث
  • مدت اعتبار بیمه نامه (کوتاه مدت یا یکساله)

 

استعلام بیمه ی شخص ثالث

 

درصورتی که قصد استعلام و خرید آنلاین بیمه ی شخص ثالث برای هریک از موارد خودرو، موتورسیکلت و ماشین آلات راه سازی و کشاورزی را دارید، میتوانید از طریق لینک های مرتبط موجود در بالای صفحه اقدام نمایید. به راحتی با وارد کردن اطلاعات مربوط به وضعیت، سال و ... خودرو و همچنین وضعیت کنونی بیمه نامه ی خود می توانید استعلام قیمت بیمه ی شخص ثالث را بگیرید. 

بیمه ی شخص ثالث خودرو

لازمه استعلام بیمه ی شخص ثالث خودرو، انتخاب برند، نوع، سال ساخت و ... می باشد. البته که در این روند می بایست اطلاعات مربوط به بیمه نامه ی قبلی را نیز تکمیل نمایید. با تکمیل اطلاعاتی در مورد تخفیفات و ... در نهایت به قیمت بیمه ی شخص ثالث دست خواهید یافت.

بیمه ی شخص ثالث موتورسیکلت

این روند نیز مانند آنچه گفته شد بسیار ساده است. با وارد کردن نوع موتورسیکلت، سال ساخت و وضعیت بیمه نامه ی قبلی و سایر اطلاعات، به راحتی می توان قیمت بیمه ی شخص ثالث را برای موتورسیکلت استعلام گرفت و سپس اقدام به خرید آن کرد.

بیمه ی شخص ثالث ماشین آلات راه سازی و کشاورزی

ماشین آلات صنعتی از جمله بخش تولید، قالب‌ریزی، تست و کنترل یا ماشین آلات کشاورزی نیز روندی مشابه آنچه پیشتر گفته شد را طی می نمایند. با وارد کردن نوع ماشین، سال ساخت و وضعیت بیمه نامه ی قبلی و سایر اطلاعات به راحتی می توان قیمت بیمه ی شخص ثالث را برای موتورسیکلت استعلام گرفت.