کارکنان بانک صادرات و بازنشستگان

درباره کارکنان بانک صادرات و بازنشستگان

بانک صادرات ایران، بانک تجاری ایرانی است، که در ۱۵ شهریور سال ۱۳۳۱ توسط خانواده بلورفروشان و خانواده مفرح، با ۲۰ کارمند و ۳ مدیر ارشد، فعالیت خود را آغاز نمود. این بانک پس از انقلاب ۱۳۵۷ مصادره و به مالکیت دولت درآمد. پس از گذشت چند دهه، بخشی از سهام بانک در بورس واگذار شد. تا سال ۱۳۹۹ بانک صادرات ایران رتبهٔ دهم در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر ایران را در اختیار دارد. از جمله کارکنان، بازنشستگان بانک صادرات ایران میتوان به کارمندان شرکت های زیر اشاره نمود.

شرکت صنایع پتروشیمی دنا

شرکت صنایع پتروشیمی دنا از واحدهای تجاری هلدینگ انرژی سپهر و پتروفرهنگ در سال ۱۳۸۹ تاسیس شده و پس از آغاز عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۹۲، در حال حاضر در مرحله پیش از بهره برداری و احداث با پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصد قرار دارد. میزان ظرفیت تولید این واحد تولیدی - فرآیندی که در فاز ۲ منطقه ویژه انرژی پارس استان بوشهر در زمینی به وسعت ۷ هکتار واقع است، سالانه ۱۶۵۰۰۰۰ تن متانول گرید AA بوده و بازار هدف آن عمدتا چین و بازارهای آسیای جنوب شرقی خواهد بود. از کاربردهای عمده متانول بعنوان یکی از مواد اولیه مهم در صنعت پتروشیمی میتوان به استفاده های آن در تولید MDF، رزین جهت تولید ظروف، کلید و پریز و چسبهای صنعتی، صنایع نساجی و مخلوط سازی با بنزین جهت سوخت اتومبیل اشاره نمود. با توجه به برداشته شدن قدم های نهایی در مسیر تامین مالی طرح که شاید عمده ترین دلیل عدم اتمام عملیات ساخت تاکنون باشد، امید است با استمرار روند رو به رشد تکمیل پروژه طی دو سال آتی ، نهایتا تا انتهای سال ۱۴۰۲ طرح با موفقیت افتتاح شود و آرزوی مبدل شدن کشور عزیزمان ایران، به یکی از قطبهای تولید متانول در دنیا جامه عمل بخود بپوشد.

شرکت پتروشیمی سیراف انرژی

شرکت پتروشیمی سیراف انرژی در تاریخ ۱۳۸۶/۶/۱۴ به شماره ثبت ۹۵۰ به صورت سهامی خاص در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان دیر به ثبت رسیده است. این شرکت با نگاه سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی و تولید محصولات باکیفیت و کسب جایگاه بین المللی ایجاد شده تا با مدیریت بهینه منابع و مشتری مداری، و با استفاده از سرمایه انسانی متعهد و متخصص، توسعه قابلیت های آموزشی، نوآورانه، شبکه ای و عملیاتی و احترام به ایمنی، بهداشت و محیط زیست، خلق ارزش و توسعه پایدار را رقم زند. هدف از این طرح احداث و راه اندازی یک واحد تولید متانول Grade AA با ظرفیت ۵۰۰۰ متریک تن در روز معادل ۱۶۵۰۰۰۰ تن در سال در زمینی به وسعت حدودا ۵۵ هکتار واقع در شهر دیر در استان بوشهر است. طرح مگامتانول سیراف شامل یک خط کامل تولید متانول با درجه خلوص حداقل ۹۹/۸۵٪ و سرویس های جانبی از جمله پست انتقال برق، واحد تولید هوای فشرده و اکسیژن، واحد تولید بخار، آب شیرین کن، تصفیه فاضلاب، مخازن ذخیره و اسكله اختصاصی صادرات محصول می باشد. متانول تولیدی از طریق اسکله صادراتی پیش بینی شده به خارج از کشور صادر خواهد شد. خوراک این واحد گاز طبیعی بوده و توسط یک خط لوله ۲۴ ای جی احداث شده طبق قرارداد فی مابین با شرکت ملی گاز استان بوشهر که در سال ۱۳۸۹ منعقد گردیده است تأمین خواهد شد. پیشرفت فیزیکی این پروژه تا دی ماه سال ۱۳۹۹ برابر با ۵۱ درصد بوده و زمان تخمینی بهره برداری از این طرح طبق برنامه پیش بینی شده تابستان ۱۴۰۳ تعیین شده است. با توجه به محدودیت منابع نفت خام متانول علاوه بر مصرف شیمیائی به عنوان سوخت مایع مورد استفاده در موتورهای درونسوز در آینده نزدیک بازار بسیار خوبی را به خود اختصاص خواهد داد. لذا سرمایه گذاری در جهت تولید متانول از گاز طبیعی، تجارتی پرفایده و صنعتی بسیار کارگشا خواهد بود.

شرکت قطب پتروشیمی سپهرلاوان

رکت «قطب پتروشیمی سپهر الوان» تحت پوشش شرکت انرژی سپهر که در سال ۱۳۹۱ بصورت سهامی خاص تاسیس شده ، در طول مدت فعالیت مستمر و پویای خود ، هم اکنون در زمره شرکتهای برتر ارائه دهنده خدمات غیر صنعتی در منطقه عملیاتی پارس جنوبی شناخته می شود. این شرکت با ساخت و تجهیز هتل سپهر در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع واقع در عسلویه - شرینو امکاناتی در تراز مجتمع های اقامتی سه ستاره برای اسکان موقت کارکنان (اقماری) شاغل در طرح های پتروشیمی فراهم نموده و همواره تلاش نموده با ارائه خدمات با کیفیت زمینه رضایت کارکنان و افزایش بهره وری ایشان را فراهم نماید. در حال حاضر فاز اول هتل سپهر با با ظرفیت ۷۲ اتاق دو تخته در حال بهره برداری بوده و فاز دوم هتل سپهر نیز یک ساختمان ۹ طبقه با ظرفیت ۲۱۶ اتاق و ۴۳۲ تخت شامل رستوران، کافی شاپ، استخر، سالن ورزشی و سایر امکانات یک هتل چهار ستاره در حال احداث می باشد و از پیشرفت فیزیکی حدود ۲۵ درصد برخوردار است.

شرکت شیمیایی لاوان

شرکت شیمیایی لاوان در سال ۱۳۸۴ به منظور اجرا یک واحد امونیاک به ظرفیت ۶۷۷ هزار تن در سال و یک واحد اوره گرانول به عنوان محصول نهایی با ظرفیت ۱۰۷۳ هزار تن در سال تاسیس گردید. مرکز اصلی شرکت در تهران سعادت آباد، خیابان دوم خیابان دوم شمالی ، پلاک ۱۵ طبقه ۴ واقع می باشد. اکنون شرکت شیمیایی لاوان جزو واحد های تجاری فرعی شرکت انرژی سپهر بوده و محل اجرای پروژه در فاز ۲ منطقه انرژی پارس جنوبی (عسلویه) می باشد. شرکت شیمیایی لاوان در آینده با توجه به شرایط خاص خود (تولید ارزان دسترسی به دریا و ...) بخش عمده ای از ارز مورد نیاز کشور را تامین خواهد نمود و همچنین آینده کشاورزی در ایران را تضمین میکند که نهایتا مجموع فعالیت های این شرکت منجر به ارتقا ظرفیت های فنی - مهندسي ، اقتصادی - مالی و اجتماعی می گردد.ماموریت شرکت شرکت شیمیایی لاوان در زمینه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ایران فعالیت دارد و با تلاش و همت سعی دارد به بهره برداری از طرح های صنعتی-اقتصادی مورد نیاز جامعه دست یابد و همچنین این شرکت با نوآوری و خلاقیت مستمر خود توانسته است برای نخستین بار با دانش فنی ایرانی توسط پزوهش فناوری پتروشیمی واحد اوره و امونیاک را ب مرحله انجام برساند.

شرکت تجارت بین الملل سکو

شرکت تجارت بین الملل سکو(SITCO) در سال ۱۳۹۱ و بعنوان بازوی تجاری گروه انرژی سپهر تأسیس شده است. اساس فعالیت و حوزه کاری شرکت سیتکو مبتنی بر فروش متانول (و سایر مشمولات تولیدی) در هلدینگ انرژی سپهر استوار است. البته شرکت سیتکو مجاز به انجام هرگونه فعالیت تجاری و بازرگانی اعم از واردات یا صادرات و ... بوده و در گذشته فعالیت های در زمینه صادرات محصولات پتروشیمیایی ار قبیل متانول، آمونیاک، اوره، انواع پلیمرها و فرآورده های نفتی همچون نفت کوره، میعانات، گازوییل، نفتای سبک و سنگین، ال پی جی و روغن پایه به بازارهای چین، هند، ترکیه، کشورهای CIS ، افغانستان، عراق، خاورمیانه، آفریقا و اروپا انجام گرفته است. همچنین تأمین اقلام و تجهیزات مورد نیاز سایر شرکت های هم گروه و یا مجتمع های پتروشیمیایی و پالایشگاهی کشور نیز جزو حوزه های فعالیت شرکت سیتکو قراردارد. از ابتدای سال ۱۴۰۰ و با شروع بهره برداری از پتروشیمی سبلان فعالیت جدی شرکت سیتکو به عنوان متولی انحصاری فروش متانول گروه انرژی سپهر آغاز شده است.

هلدینگ انرژی سپهر

انرژی سپهر باهدف سرمایه گذاری و مدیریت طرح ها و در راستای عمل به اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اجرای برنامه های خصوصی سازی برای توسعه صنایع کشور به خصوص صنعت نفت، گاز و پتروشیمی با بهره گیری از سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی تشکیل شده است. مدیران ارشد و برنامه ریزان اصلی شرکت انرژی سپهر، گروهی از پایه گذاران و توسعه دهندگان صنایع پتروشیمی ایران هستند که با بهره گیری از تجارب مؤثر خویش تحقق برنامه های طراحی شده را دنبال می کنند. در حال حاضر تمرکز این شرکت بر اجرای سه طرح متانول سبلان، دنا، سيراف و همچنین طرح اوره و امونياک لاوان است. مجموع تولید ۳ طرح متانول این مجموعه به ۵ میلیون تن در سال خواهد رسید و از این حیث از نامداران تولید متانول در دنیا خواهد بود. شرکت تجارت بین الملل اسکو (سیتکو) به عنوان بازوی تجاری و بازرگانی مجموعه انرژی سپهر و شرکت قطب پتروشیمی سپهر لاوان با تمرکز بر ارائه خدمات غیرصنعتی تشکیل شده است. اولین پتروشیمی این مجموعه با نام «سبلان» در سال ۱۴۰۰ به مدار تولید وارد و متانول تولیدی دو پروژه دیگر نیز در ۱۴۰۲ به سبد پتروشیمی ایران اضافه خواهند شد. انرژی سپهر در راستای سیاسهای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید کنندگان داخلی با ده ها شرکت داخلی همکاری دارد و مفتخر است که در سال های آتی سه پتروشیمی خود را با تکیه بر توان متخصصین و شرکت های داخلی به بهره برداری خواهد رساند.ترکیب سهامداران: شرکت پترو فرهنگ ٪ا۵، گروه مالی سپهر صادرات ۴۶٪، شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ۲/۵٪.

شرکت صنایع پتروشیمی سبلان

شرکت صنایع پتروشیمی سبلان (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۸۹/۰۷/۱۴ در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران با هدف احداث یک واحد تولیدی متانول گرید AA با ظرفیت اسمی تولید یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تن در سال در زمینی به مساحت ۷ هکتار، با مالکیت هلدینگ انرژی سپهر به ثبت رسید. محل اجرای پروژه در منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس جنوبی (عسلویه) در فاز دو پتروشیمی می باشد.مجتمع صنایع پتروشیمی سبلان در سال ۱۴۰۰ وارد مدار تولید شد که این امر منجر به ورود سالانه ۱۶۵۰۰۰۰ تن به بازارهای هدف چون آسیای شرقی، هند و کره جنوبی خواهد شد. با یاری خداوند و همت تلاشگران عرصه پتروشیمی، راه اندازی این پروژه ملی موجب ارز آوری به کشور و اشتغالزایی ( ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم) به ویژه در منطقه عسلویه شده است.