درباره نیکان سپهر صادرات

شرکت نیکان سپهر صادرات، بزرگرتین نمایندگی بیمه سرمد می باشد. از اهداف اصلی نیکان سپهر کد 2000 ارائه خدمات بیمه ای به صورت آنلاین بوده است. شرکت نیکان سپهر صادرات در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ به پشتوانه بانک صادرات ایران و بیمه سرمد با اخذ مجوزهای لازم از موسسات ذی ربط و بیمه مرکزی به صورت سهامی خاص تاسیس گردید. نیکان سپهر بعنوان یکی از شرکتهای ارائه کننده خدمات بیمه ای فعالیت میکند. این فعالیت در سطح کشور با ۳۴ باجه و دفتر مرکزی واقع درضلع شمال غربی میدان جمهوری آغاز گردید. نیکان سپهر تمامی کارکنان محترم بانک صادرات را تحت پوشش بیمه ای خود قرار داد. از دیگر دستاوردهای این شرکت ارائه خدمات متنوع بیمه ای از قبیل صدور و پیگیری وصول خسارت درمان به این بانک معظم و شرکتهای تابعه بوده است. همچنین کارکنان بانک را درزمینه پرداخت کارمزد سهیم نمود.این روند موجب گردید تا نیکان سپهر تبدیل به دو بازوی سود آور و توانمند این دو سازمان بزرگ گردد. که باجذب حداکثری پرتفوی موجب رضایت اکثریت مدیران شد.

اندکی پیرامون بانک صادرات ایران

بانک صادرات ایران، بانک تجاری ایرانی است. این بانک در سال ۱۳۳۱ توسط خانواده بلورفروشان و خانواده مفرح، با ۲۰ کارمند و ۳ مدیر ارشد، فعالیت خود را آغاز نمود. بانک صادرات پس از انقلاب ۱۳۵۷ مصادره و به مالکیت دولت درآمد. پس از گذشت چند دهه، بخشی از سهام بانک در بورس واگذار شد. تا سال ۱۳۹۹ بانک صادرات ایران رتبه دهم در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر ایران را در اختیار دارد. در سال ۱۳۷۰ دولت بخش بزرگی از دارایی‌های بانک صادرات را به شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (در ابتدا با نام شرکت سرمایه‌گذاری بانک صادرات) واگذار کرد و پس از مدتی مالکیت هولدینگ غدیر را به سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح انتقال داد. همچنین این بانک هم‌اکنون مالک شرکت گروه مالی سپهر صادرات است.

این بانک نخستین شعبه بین‌المللی خود را در شهر هامبورگ، آلمان راه‌اندازی کرد. بانک صادرات در حال حاضر دارای ۲۸ شعبه بین‌المللی در ۱۲ کشور جهان می‌باشد و تا سال ۱۴۰۰ دارای ۲۰۲۷ شعبه فعال می است.

اندکی پیرامون بیمه سرمد

بیمه سرمد همچون تمامی شرکت‌های بیمه، سهامی عام است. از همین رو پذیره نویسی سهام عمومی آن در تاریخ 1392/11/24 آغاز شد. در مرحله پذیره نویسی عمومی، شرکت آرمان صادرات سپهر و همچنین یکی دیگر گروه های مالی و اعتباری کشور یعنی بانک شهر بواسطه شرکت گروه توسعه اقتصادی رستا، به جامعه سهامداران عمده شرکت بیمه سرمد وارد شدند. به همین سبب بیمه سرمد را می‌توان تنها شرکت بیمه‌گر صنعت بیمه کشور دانست که دو بانک بزرگ کشور شامل بانک صادرات ایران و بانک شهر را به صورت سهامدار از بدو تاسیس در کنار خود دارد.

تاسیس شرکت بیمه سرمد

با حمایت گروه‌های مالی، اعتباری و سرمایه‌گذاری کشور شامل بانک صادرات ایران، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی و کارکنان بانک صادرات ایران به واسطه موسسه همیاری غدیر در اوایل سال 1390، روند تاسیس شرکت بیمه سرمد آغاز شد. این روند در راستای ابلاغ سیاست خصوصی سازی در صنعت بیمه کشور شکل گرفت. به فاصله کوتاهی از تشکیل تیم موسسان و ارائه درخواست به بیمه مرکزی، در تاریخ 1390/06/08، موافقت اصولی برای تاسیس این شرکت بیمه‌ای از بیمه مرکزی ایران اخذ گردید. نهایتا با فراهم سازی مقدمات لازم، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مجوز و پروانه فعالیت شرکت بیمه سرمد را طی مراسمی در تاریخ 1392/08/01 اعطا کرد.

موضوع فعالیت بیمه سرمد

با توجه به جایگاه بیمه سرمد در صنعت بیمه و طبق اساسنامه مصوب، موضوع فعالیت شرکت بیمه سرمد عبارت‌است از:

 • انجام عملیات بیمه‌ای در انواع رشته‌های بیمه‌ای زندگی و غیر زندگی
 • تحصیل پوشش بیمه اتکایی از داخل یا خارج از کشور
 • قبول بیمه‌های اتکایی از موسسات بیمه داخلی و خارجی
 • سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، ذخایر و اندوخته‌های فنی و قانونی

بخش های مختلف شرکت نیکان سپهر صادرات:

شرکت نیکان سپهر صادرات با بیش از 100 پرسنل در سرار کشور یک مجموعه بزرگ بیمه ای حساب می شود. اما به صورت عمده بخش های مختلف این شرکت را به ترتیب زیر می توان بخش بندی نمود.

 • واحد صدور
 • واحد خسارت
 • واحد وصول مطالبات و کارمزد
 • واحد بازاریابی و وفروش
 • واحد فناوری اطلاعات
 • واحد پشتیبانی
 • واحد منابع انسانی
 • واحد آموزش و کارگروه

اهداف نیکان سپهر صادرات

شرکت نیکان سپهر صادرات به عنوان بزرگترین نمایندگی بیمه سرمد قصد دارد تا در زمینه ارائه خدمات و فروش بیمه نامه انواع بیمه به صورت آنلاین اقدام نماید. از جمله این بیمه ها می توان به بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی، بیمه مسئولیت، بیمه عمر، بیمه مسئولیت، بیمه حوادث و بیمه کرونا اشاره کرد. از طرفی این شرکت با هدف ارائه خدمات الکترونیک قصد دارد تا پرداخت خسارات و ثبت بیمه نامه ها را به صورت تمام اتوماتیک و آنلاین تنظیم و به مشتریان خود ارائه نماید.